Både klubbens eget orkester og Renate Gjerløw Larsen skapte topp stemning blant publikum i et fullsatt Røde Kors-hus. Orkesteret hadde satt sammen et repertoar som leder fortalte var uten en rød tråd, altså uten noe tema. Imidlertid ble det framført musikk av ulike genre og fra en tidsepoke på over hundre år. Åpningsmelodien var When I´m sixtyfour som Paul Mc.Cartney laget da han var 14 år og som var med på platen "St.Peppers Lonely Heart Club band" fra 1967. Deretter fulgte en helt nykomponert reilender av klubbens egen Åge Karlsen. Melodien hadde fått navnet "Hilsen fra Retesnar". Navnet på stedet kan leses baklengs og da blir det Ransãter som trekkspillfolk godt kjenner som stedet i Sverige med verdens største trekkspillfestival. Men det ble både potpurri med "Melodiminner fra 60-tallet der Herb Alperts musikk utgjorde en del, og ikke minst over hundre år gammel musikk i "Dixieland Medley". Her ble det gjenhør med gamle melodier fra først på 19-hundre tallet. Renate Gjerløw Larsen var kveldens gjesteartist med egen avdeling, men var med orkesteret i "Sjøsalavals" der hun spilte trekkspill og som sangsolist i Abbas udeødelige "Thank ypu for the music". Det var lett å både høre og se at publikum var kjempebegeitret for kveldens program.

Etter pause med mye godt å spise og drikke, samt mulighet for å kjøpe lodder, var det klart for kveldens gjesteartist Renate Gjerløw Larsen. Renate er en livlig og sprudlende artist med en fantastisk stemme og med en evne til å få med publikum. Hun framførte et knippe varierte låter som grandprixvinneren "Voi, voi" og revyvisa "Jacobsen og Wenche Myhres " "Vi lever". Publikum sang med og storkoste seg. 

Vi kan konkludere med at det atter en gang ble en fantastisk og minnerik hyggeaften,