2013_trekkspilletsdag_245Sommeravslutning i strålende sol!

 Tekst:  Anne-Mari Nøkleby   Foto:  Øystein og Anne-Mari Nøkleby

Trekkspillklubbens vårsemester ble som de 18 foregående år avsluttet med trekkspillets dag i Fredrikstad sentrum.  For andre år på rad ble dette arrangert samtidig som Distriktets dag, og klubben hadde i år fått tildelt en sentral plass i gågata hvor det var et yrende folkeliv. 


Klubben fikk virkelig vist seg frem for Fredrikstad-folket.  Klubben hadde i år satset på å vise frem egne krefter.Hovedorkesteret åpnet med kjenningsmelodien Kronprins Olavs Honnørmarsj, og fortsatte med flere fengende melodier - bl.a. tango og snoa ble servert under fin ledelse av Paul-Arne Sørfjord. 2013_conzelo_245

Gruppen Con Zelo 
fortsatte med mange fine kjente melodier, bl.a. Tanta til Beate.  Rolf Nilsen ledet det hele med sitt flotte spill på både fele og klarinett.

 

2013_trekkfuglene_245Gruppen Trekkfuglene fulgte opp med flere melodier bl.a. bistått på to-rader av leder Marit Bjelvin, og til slutt kom klubbens stjerneskudd

2013_lientrekkspill_245

 

 

 

Tobias Lien med et par solonummer og han spilte også duett med sin far Willy Lien.